Gratka dla fotografów. Spotkanie z Andrzejem Baturo

30 kwietnia 2013r. | Drukuj

Trójmiejska Szkoła Fotografii zaprasza w dniu 10 maja br. o godz. 18.00 do Muzeum Miasta Gdynia na spotkanie ze znakomitym artystą fotografikiem Andrzejem Baturo. Jest to kolejne spotkanie z cyklu prowadzonych przez TSF „Spotkań z Mistrzami” , które odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

mat. prasowe

mat. prasowe

Cykl spotkań z wybitnymi fotografikami polskimi odbywający się pod nazwą Spotkania z Mistrzami wpisał się już na stałe w kalendarz gdyńskich wydarzeń. Dotychczas gośćmi w Trójmieście byli Krzysztof Gierałtowski, Mieczysław Wieliczka, Andrzej Mroczek, Anna Bodnar, dr Jowita Mormul, prof. Witold Jacykow, dr hab.Prot Jarnuszkiewicz, Witold Krassowski, Krzysztof Jurecki, Bolesław Lutosławski. – W ramach otwartych Spotkań nie tylko nasi słuchacze, ale wszyscy pasjonaci fotografii na wybrzeżu mają możliwość zapoznania się z twórczością, technikami i źródłami inspiracji wybitnych fotografików, osób, które osiągają niekwestionowany sukces artystyczny i zawodowy.

Wśród naszych Gości są autorzy rozlicznych albumów, podręczników fotografii, i wykładowcy akademiccy – informują pracownicy TSF. – Po zakończeniu spotkania otwartego, słuchacze TSF mogą uczestniczyć w organizowanym specjalnie dla nich spotkaniu, na którym Goście omawiają swoje najnowsze projekty i odkrywają tajniki własnego warsztatu. Mają  też jedyną w swoim rodzaju możliwość poddania własnych zdjęć ocenie zaproszonych Gości oraz uzyskania ich odpowiedzi na nurtujące pytania. Dążymy do tego, by wśród naszych gości byli przedstawiciele różnych pokoleń i nurtów artystycznych, artyści specjalizujący się w odmiennych rodzajach fotografii.

Na najbliższym spotkaniu gościem będzie Andrzej Baturo. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Rzeczoznawca Ministra Kultury i Sztuki do spraw fotografii. Fundator i prezes Fundacji Centrum Fotografii. Jeden z organizatorów FotoArtFestivalu i jego dyrektor generalny. Współwłaściciel Wydawnictwa Baturo oraz kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych fotografii prasowej oraz pejzażowej, organizowanych w kraju i za granicą. Zdjęcia publikował w bardzo wielu magazynach fotograficznych i w prasie, w kraju i za granicą (m.in. „Der Spiegel”, „National Geographic”, „Voyage”).

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz