Nielegalny arsenał u mieszkańca pow. wejherowskiego

30 kwietnia 2013r. | Drukuj

Nielegalny arsenał należący do 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska Rębiechowa. Mężczyzna bez zezwolenia przechowywał w domu amunicję, kuszę i dwie lufy do broni palnej.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

Podczas kontroli bezpieczeństwa na gdańskim lotnisku, pasażerów mających odlecieć do Norwegii pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujawnili w kurtce 47-latka 6 nabojów do broni palnej. Strażnicy graniczni zatrzymali mężczyznę, który tłumaczył, że amunicja została mu po ubiegłorocznych ćwiczeniach strzeleckich i zapomniał ją wyjąć z kieszeni. Funkcjonariusze ustalili, że w domu 47-letniego mieszkańca gminy Wejherowo może być więcej takich przedmiotów. Znaleźli tam łącznie 340 nabojów do broni palnej różnego kalibru, dwie lufy gwintowane i kuszę z dwoma bełtami. Mężczyzna nie miał na nie pozwolenia- informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Prokurator postawił 47-latkowi zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji i zastosował wobec niego dozór policyjny. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie. Po wykonaniu czynności procesowych mężczyznę zwolniono. Posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze