Kontrole autokarów. Żeby dzieci były bezpieczne

29 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili kontrolę autobusów przed wycieczką z dziećmi. Mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz dokumentację kierowców.

KPP Lębork

KPP Lębork

W ostatnim czasie wzrasta ilość wycieczek autokarowych, co wiąże się wezwaniami lęborskich policjantów do przeprowadzania kontroli tych pojazdów. Korzystając z trwających do 30 kwietnia wspólnych działań Policji i ITD na drogach powiatu lęborskiego, policjanci na jedną z takich kontroli pojechali właśnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. W czasie kontroli trzech autokarów wyjeżdżających na wycieczkę z dziećmi, mundurowi sprawdzili stan techniczny, wyposażenie oraz dokumentację wymaganą przy przewozie osób. Policjanci i inspektorzy ITD nie ujawnili żadnych nieprawidłowości i dzieci wraz z opiekunami mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę.

Coraz częściej do lęborskiej policji zgłaszają się osoby prywatne, szkoły i i instytucje z prośbami o przeprowadzenie kontroli autokarów przez wyjazdami. Funkcjonariusze zapewniają, że zgłoszone wcześniej kontrole będą realizowane. Jednocześnie policja prosi o zgłaszanie tego typu kontroli z dużym wyprzedzeniem, nawet tygodniowym, tak aby móc zaplanować odpowiednią ilość policjantów do sprawdzania autokarów.

W celu wcześniejszego zgłoszenia kontroli autokaru można dzwonić na nr 59 8634 853 w godzinach  8-15 lub wysłać pismo w takiej sprawie faxem pod nr 59 8634 825/846, bądź też wysłać je na adres mailowy lęborskiej policji – [email protected]gov.pl


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze