Tragiczne zdarzenie w Ustce. Starsza kobieta zginęła na ulicy

24 kwietnia 2013r. | Drukuj

Tragiczny wypadek w centrum Ustki. Samochód czyszczący ulice wciągnął przechodząca przez jezdnie kobietę. Kierowca pojazdu zorientował się szczotki wciągnęły kobietę  dopiero po dwustu metrach. Niestety zanim na miejsce wypadku przyjechała karetka pogotowia, 68-letnia ustczanka już nie żyła.

fot. GK

fot. GK

Do tragicznego wypadku doszło w południe w samym centrum Ustki. Ciężarowy samochód zamiatający jezdnię skręcał w osiedlową ulicę. W tej samej chwili przez skrzyżowania przechodziła kobieta prowadząca rower.

– Samochód, a dokładnie zainstalowane pod nim szczotki wciągnęły kobietę pod pojazd. W jednej chwili urządzenie chwyciło kobietę prowadzącą rower i nie pozwoliło się już jej wydostać – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Kierowca ciężarówki ciągnął kobietę pod pojazdem około dwustu metrów. Tragiczne zdarzenie z przerażeniem obserwowali mieszkańcy położonego przy ulicy bloku. To oni zatrzymali ciężarówkę i wezwali pomoc.

– Widziałam całe zdarzenie z okna. Natychmiast chwyciłam za telefon, aby zaalarmować pogotowie i wybiegłam na ulicę. Gdy razem z kierowcą podeszliśmy do kobiety jeszcze żyła – relacjonuje Sylwia Czujko, mieszkanka Ustki

– Pod ciężarówką widziałam rower i część tułowia. Ludzie razem z kierowca chcieli wyciągnąć kobietę spod pojazdu ale ona była tam zaklinowana. Próbowałam rozmawiać z tą panią ale ona jedynie charczała – mówi inna mieszkanka Ustki.

Zanim na miejsce wypadku dotarła karetka pogotowia 68-letnia ustczanka już nie żyła. Sprawę wypadku wyjaśnia ustecka i słupska policja. Wiadomo, że kierowca zamiatarki był trzeźwy. Jak doszło do tragedii pomogą być może ustalić nagrania z zainstalowanych w samochodzie kamer. Jedna z nich obserwuje właśnie szczotki zamiatające ulice, które wciągnęły pod pojazd kobietę z rowerem. Za nieumyślne spowodowanie śmierci ustczanki, kierowcy ciężarówki grozi do ośmiu lat więzienia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz