Wypadek na torach

01 października 2010r. | Drukuj

Znowu groźny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W Żabnie (k. Brus) w powiecie  chojnickim bus marki Peugeot, przewożący 5 osób,  został staranowany przez szynobus relacji Brusy – Chojnice. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Droga hamowania szynobusu wynosi kilkaset metrów, dlatego mimo szybkiej reakcji maszynisty nie udało się zapobiec wypadkowi. Dzięki temu, że pociąg jechał wolno (do wypadku doszło w okolicach peronu w Żabnie) udało się uniknąć ofiar.

Wypadek w Żabnie.

W wypadku ucierpieli wyłącznie pasażerowie peugeota. 4 jego pasażerów zostało przewiezionych do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, jedna z nich nadal przebywa na oddziale chirurgii. Według wstępnych ustaleń policji to 41-letni kierowca busa, spowodował wypadek – nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym.

Trzy dni temu do podobnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lipuszu w powiecie kościerskim. Pociąg osobowy relacji Chojnice – Kościerzyna zderzył się z ciężarówką wiozącą cement. Jedna osoba zginęła, a 7 zostało rannych.  Tam również zawinił kierowca samochodu, który wjechał na tory.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz