Łeba przygotowuje się do sezonu. Ma być bezpiecznie

23 kwietnia 2013r. | Drukuj

Na zaproszenie członków Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział w Łebie zorganizowano spotkanie na temat bezpieczeństwa w okresie sezonu letniego.

fot. ŁukaszH

fot. ŁukaszH

Łebę w okresie sezonu odwiedza od 80 do 100 tysięcy osób, są to osoby przybywające na urlop, turyści na tzw. „jedną noc”, lub „jeden dzień”, którzy oczekują od władz miasta poczucia bezpieczeństwa, ładu a w szczególności jak się okazuje zachowania ciszy nocnej.

W tym celu już na początku wakacji zwiększy się liczba policjantów na terenie miasta, i jak zapewnił nas Komendant Komisariatu będą oni też pełnili role nie tylko kontrolujących, ale również pomagającym turystom w dotarciu do celu podróży. Gościom jak i mieszkańcom zostanie zapewniona cało dobowa obsługa medyczna.

W tym roku powiatowy Sanepid zwiększy kontrolę czystości łebskich kąpielisk, komunikaty z badań będą przekazywane pomiędzy miejskim i powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Takie działania są wynikiem podjętej Uchwały Rady Miejskiej w Łebie.

W naszym powiecie wszystkie zakłady produkujące żywność są monitorowane, a te, które produkują mięso i wędliny, jak zapewnił przedstawiciel Starostwa Lęborskiego spełniają unijne wymogi.

Pozytywnie też w ocenie wypadły Ochotnicze Straże Pożarne, Na terenie powiatu jest ich 19-ście, z czego (min. Łeba) 5 jednostek jest w systemie ratowniczo – gaśniczym.

Przedstawiciel Słowińskiego Parku Narodowego zakomunikował, że Dyrekcja Parku wraz z Burmistrzem Miasta chce usprawnić ruch kołowy na terenie miejscowości Rąbka, skąd nasi turyście podążają do jednych z najbardziej malowniczych miejsc na świecie – wydm ruchomych.

Odbywać się będą, jak co roku patrole policji i Straży Miejskiej. Komendant Straży Granicznej przybliżył gościom spotkania cele i działania służb.

Podsumowując spotkanie uczestniczący w nim stwierdzili, że porządek publiczny, bezpieczeństwo i łamanie przepisów w ostatnim czasie radykalnie zmalało, co w rezultacie można stwierdzić, że Łeba jest miastem bezpiecznym.

Ewa Horanin


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz