Szkoły ponadgimnazjalne w Gdyni. Sprawdź co oferują

23 kwietnia 2013r. | Drukuj

W dniach 26 i 27 kwietnia 2013 r. odbędzie się XVIII Gdyńska Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni przy ul. Władysława IV 54. W piątek Giełda otwarta będzie w godz. 14.00-18.00, a w sobotę w godz. 10.00-13.00.

fot. www.zsso.jou.pl

fot. www.zsso.jou.pl

Celem Giełdy jest zapoznanie uczniów klas III gimnazjów z ofertą edukacyjną szkół zawodowych, techników i liceów ogólnokształcących na rok szkolny 2013/2014. Gdyńskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowały bogatą i bardzo atrakcyjną ofertę kształcenia, gwarantującą dobre warunki nauki – informują urzędnicy UM w Gdyni.

Licea ogólnokształcące zmieniają każdego roku dobór przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym zgodnie z zapotrzebowaniami i zainteresowaniami uczniów kończących gimnazja w Gdyni i poza Gdynią. Szkoły zawodowe zamierzają wprowadzić w przyszłym roku szkolnym do swojej oferty edukacyjnej nowe zawody: w Zespole Szkół Mechanicznych – lakiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, technik wiertnik, w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych – cukiernik, w Zespole Szkół Usługowych – florysta (w Szkole Policealnej nr 3).

– Każda ze szkół będzie miała do dyspozycji jedno stanowisko wystawiennicze, a zainteresowani uczniowie otrzymają informator o szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014. Giełda pozwala gimnazjalistom i ich rodzicom poznać ofertę wszystkich gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych, porozmawiać z ich uczniami i nauczycielami, by świadomie i zgodnie z predyspozycjami dokonać wyboru – podaje UM w Gdyni.

Stanowiska wystawiennicze szkół zawodowych są współfinansowane ze środków europejskich w ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy”.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz