Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego-powiatowy finał turnieju

22 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z lęborskiej drogówki przeprowadzili w piątek powiatowy finał turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Wyłonieni w konkursie zwycięzcy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maszewku i gimnazjaliści z Łebienia przystąpią do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się już 12 maja w Gdańsku. 

KPP Lębork

KPP Lębork

W piątek od godziny 10.00 do 15.00 w Zespole Szkół w Łebieniu odbywał się finał turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego,  na szczeblu powiatowym. W trakcie turnieju policjanci i pozostali członkowie komisji podczas testu sprawdzali wiedzę teoretyczną młodych uczestników na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po podliczeniu liczby uzyskanych punktów z wiedzy teoretycznej, komisja przystąpiła do sprawdzenia umiejętności praktycznej jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Po zebraniu punktacji z obu konkurencji komisja wyłoniła zwycięzców. Wielką niespodzianką w tegorocznym turnieju powiatowym, było zwycięstwo Szkoły Podstawowej w Maszewku, której drużyna tylko jednym punktem przegoniła wielokrotnego lidera, Szkołę Podstawową w Łebieniu. Natomiast coroczni liderzy nie zawiedli w kategorii gimnazjów i po raz kolejny to właśnie gimnazjaliści z Łebienia stanęli na najwyższym podium.

Wyłonieni w powiatowym finale tegoroczni zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Gdańsku, już 12 maja. Jak potwierdzają wyniki wszystkich etapów lęborskiego turnieju BRD, przygotowanie teoretyczne i praktyczne młodych ludzi – uczestników turnieju, było ponownie na bardzo wysokim poziomie. Tak wysoki poziom wiedzy na temat bezpieczeństwa, świadczy o wzroście świadomości wśród młodzieży i z pewnością będzie owocował w przyszłości mniejszą liczbą zdarzeń drogowych.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz