Festiwal Piosenki Kaszubskiej w Luzinie

19 kwietnia 2013r. | Drukuj

17 maja w Luzinie odbędzie się Festiwal Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë”. Tylko do wtorku, 23 kwietnia, można wysyłać zgłoszenia do udziału w tym wydarzeniu.

sp.luzino.pl

sp.luzino.pl

Celem organizowanego w Luzinie Festiwalu jest popularyzacja pieśni kaszubskich wśród dzieci i młodzieży, promowanie talentów oraz motywowanie do ich rozwijania, a także wymiana doświadczeń artystycznych i integracja środowiska kaszubskiego.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny, bez względu na miejsce zamieszkania. Uczestnicy Festiwalu będą wyłaniani drogą eliminacji, które odbędą się na podstawie przesłanych do organizatora płyt CD i DVD z zarejestrowanymi utworami w wykonaniu solistów i zespołów. Nadesłane utwory oceni jury powołane przez organizatora. O zakwalifikowaniu finaliści zostaną powiadomieni drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Honorowy patronat na Festiwalem sprawują: przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego-senator Kazimierz Kleina, Marszałek Województwa Pomorskiego-Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty-Elżbieta Wasilenko.
Więcej informacji o festiwalu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie sp.luzino.pl

Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz