Sprawca napadów na bank ukrywał się przed policją. Wpadł w Sopocie

19 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Gdańska i Gdyni zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o napad na placówkę banku w Gdyni. Do zatrzymania doszło w Sopocie, gdzie przestępca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

fot. KMP Gdynia

fot. KMP Gdynia

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami z Gdyni przez blisko 2 miesiące działali operacyjnie, aby ustalić, gdzie ukrywa się sprawca napadu. 22 lutego br. około godziny 16.30 do jednego z banków w centrum Gdyni wszedł młody mężczyzna, który miał w ręku przedmiot przypominający broń palną. Sterroryzował kasjerkę i zażądał wydania gotówki. Tuż po kradzieży pieniędzy uciekł się w nieznanym kierunku.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli szereg śladów działania sprawcy, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali nagrania z okolicznych kamer monitoringu.

W środę, 17 kwietnia, na terenie Sopotu mężczyzna został zatrzymany na ulicy, w pobliżu której wynajmował mieszkanie, żeby ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci zabezpieczyli także przedmiot przypominający broń, którym najprawdopodobniej posługiwał się mężczyzna w trakcie przestępstwa. Zostanie on teraz przekazany do ekspertyzy.

Mężczyzna przyznał się do winy – grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają, czy zatrzymany ma związek z podobnymi przestępstwami, które miały miejsce w ostatnich miesiącach na terenie Trójmiasta.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze