Akustyka na wysokim poziomie. Specjaliści porównują ją do najlepszych

18 kwietnia 2013r. | Drukuj

Hala widowiskowo-sportowa w Gdyni zdała testy z wynikiem bardzo dobrym. Wyniki tzw. rideru akustycznego przeprowadzonego przez Pracownię Akustyczną z Wrocławia potwierdzają jej walory. Cieszy się uznaniem artystów jak i fachowców.

fot. CS.Kitowski/ Hala sportowo-widowiskowa Gdynia

fot. CS.Kitowski/ Hala sportowo-widowiskowa Gdynia

To pierwsze tak zaawansowane opracowanie w Polsce dotyczące obiektu sportowo-widowiskowego. Badania przeprowadzono na zlecenie hali zrobione zostały nie po to, by coś poprawiać, tylko czarno na białym potwierdzić wyjątkową akustykę. I tak też się stało – informuje rzecznik prasowy UM w Gdyni. Poziom tzw. tła akustycznego spełnia wymagania nie tylko dla hal widowiskowych, ale nawet te stawiane salom teatralnym. Oznacza to, że obiekt dobrze broni się przed hałasem zewnętrznym. Zbadano również pogłos. Warunki, które panują w hali, pozwalają zrealizować nagłośnienie dowolnej imprezy sportowej czy koncertowej.

– Pracownia Akustyczna zwróciła też uwagę na nowoczesny system rolet i kulis scenicznych, który umożliwia „optyczne pomniejszenie” wnętrza hali i dostosowanie do klimatu imprezy. Obiekt można zaaranżować w dowolny sposób, np. dla meczu koszykówki lub siatkówki, gali boksu, koncertu estradowego, seansu filmowego lub przedstawienia, targów, konferencji czy pokazu mody. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że gdyńska hala jest w grupie najlepiej przygotowanych akustycznie obiektów widowiskowych w Polsce. Specjaliści z Pracowni porównują ją pod tym względem do Madison Square Garden w Nowym Jorku czy Royal Albert Hall w Londynie – dodają urzędnicy UM w Gdyni.

Na ponad 100 organizowanych rocznie imprez przybywa koncertów w hali „Gdynia”. W 2012 r. wystąpili m.in.: Nigel Kennedy, Buena Vista Social Club z legendarną Omarą Portuondo, Diana Krall, Seal, a także, co rzadko się zdarza w tego typu obiektach, Moscow City Ballet. W tym roku można było już posłuchać zespołu Gregorian czy Chrisa Bottiego, 17 kwietnia 2013 r., wystąpiła francuska wokalistka Imany. W maju będzie można obejrzeć irlandzkie show „Lord of the Dance” i widowisko taneczno-akrobatyczne „Przygody Sinbada”, a w czerwcu „Kota w Butach Live”. A jakie gwiazdy wystąpią jeszcze w tym roku w gdyńskiej hali jest jeszcze tajemnicą.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Danuta pisze:

    „pracownia akustyczna” z Wrocławia to są najlepsi fachowcy to są inżynierowie i dr. w swojej dziedzinie mają najlepszy sprzęt do wyciszania lokalu jak taż do testowania sprawdzili się nie tylko w Polsce ale również w Japoni polecam :

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!

Najnowsze komentarze