35-latek wykręcił rękę 13-latce i ukradł pieniądze podczas…wspólnej libacji

17 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z komisariatu w Krokowej zatrzymali sprawcę rozboju na 13-letniej mieszkance tej gminy. 35-letni podejrzany wykręcił dziewczynie ręce i zabrał 150 złotych. Pucka prokuratura zastosowała wobec 35-latka policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Do przestępstwa rozboju na 13-latce doszło w sobotni wieczór po godz. 19.00 w Krokowej. Miejscowi policjanci otrzymali zgłoszenie i natychmiast pojechali na miejsce. Funkcjonariusze w ciągu niespełna 30 minut zatrzymali w parku na terenie Krokowej podejrzanego mężczyznę – informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Łukasz Dettlaff. Policjanci ustalili, że pokrzywdzona wraz z przyjaciółmi, sprawcą rozboju i jego znajomym wspólnie pili alkohol.

W pewnym momencie 35-letni mieszkaniec gminy Krokowa widząc u dziewczyny pieniądze chciał je zabrać rozkazując jej, aby mu je oddała. 13-latka sprzeciwiła się, więc sprawca wykręcił jej ręce, zabrał 150 złotych i uciekł. W komisariacie policjanci przeszukali odzież zatrzymanego i w bucie znaleźli skradzione banknoty o nominałach 100 i 50 złotych. 35-latek od razu trafił do policyjnego aresztu, był pijany w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Pod wpływem alkoholu była także pokrzywdzona oraz dwójka jej przyjaciół – dodaje Łukasz Dettlaff.

Śledczy z krokowej doprowadzili 35-latka przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego dwa środki zapobiegawcze: zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór. Policjanci zajmą się również nieletnimi. Będą wyjaśniać, w jaki sposób weszli w posiadanie alkoholu. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Za dokonanie rozboju grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz