Niedziela pod znakiem żonkili

16 kwietnia 2013r. | Drukuj

Wydarzenia akcji „Pola Nadziei” na Pomorzu odbywać się będą w najbliższą sobotę w Gdyni. W programie „żonkilowa” parada i festyn rodzinny.

fot. Pola Nadziei na Pomorzu

fot. Pola Nadziei na Pomorzu

„Pola Nadziei” to akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 r. Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza 21 kwietnia (niedziela) na gdyński finał Pól Nadziei na Pomorzu.

O godz. 11.00 obchody rozpocznie występ Orkiestry Promenadowej MDK w Gdyni na skwerze Arki Gdynia. Stamtąd o godz. 11.30 wyruszy „żonkilowa” parada. Uczestnicy przejdą bulwarem Nadmorskim i tzw. aleją topolową pod Centrum „Gemini” (ul. Waszyngtona 21). Przed „Gemini” w południe rozpocznie się festyn rodzinny. W programie m.in. występ zespołu Macieja Miecznikowskiego, znanego m.in. z programu „Bitwa na głosy”, pokazy taneczne uczestników zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni, występ zespołu „Farba”, licytacja obrazu, pokaz ratownictwa medycznego – WZSP z Gdyni czy występ zespołu „Daddy’s Prides” – uczestniczek programu „X Factor”. Koncert poprowadzą Justyna Bronk i Grzegorz Renusz z Radia Kaszebe. Oprócz występów i pokazów organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, takie jak jarmark smaków i zapachów, malowanie twarzy, tatuaże, bańki mydlane, ścianka wspinaczkowa, kącik małego badacza. Ponadto imprezie towarzyszyć będzie akcja Europejskiej Fundacji KrewAktywni „Dzień Dawcy Szpiku” oraz ambulansowy pobór krwi.

Zebrane podczas finału pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni oraz kontynuację budowy stacjonarnego domu hospicyjnego dla dzieci. W 2012 r. Hospicjum im. św. Wawrzyńca objęło swa opieką prawie 1200 osób. Dodatkowo prowadzi: wypożyczalnię sprzętu medycznego, ośrodek opieki nad osieroconymi, ośrodek wolontariatu.

Zakończenie festynu planowane jest na godz. 15.00.

mat. prasowe

mat. prasowe

 

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze