fot. KPP Lębork

Zastępca komendanta lęborskiej policji podpisał wczoraj ze starostą lęborskim i dyrekcją LO nr 2 porozumienie w sprawie utworzenia klasy mundurowej. Pierwszy nabór rozpocznie się we wrześniu.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

– Klasa powstała w celu przybliżenia młodzieży specyfiki służb mundurowych i ma zachęcić do podjęcia tego typu pracy w przyszłości – mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji.

Do projektu przystąpili również dowódca Jednostki Wojskowej z Lęborka oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej z Lęborka. Nabór do klasy o profilu mundurowym rozpocznie się z początkiem nowego roku szkolnego. Tematyka policyjna będzie wprowadzona do zajęć w drugim roku, po wojsku i przed tematyką straży pożarnej.

[youtube_sc url=http://youtu.be/KdRPOXyurWk]

Policjanci, którzy prowadzić będą zajęcia posiadają wykształcenie pedagogiczne oraz dużą wiedzę z zakresu praktyki i teorii służby w Policji. W prowadzeniu zajęć teoretycznych wspomagać lęborską policję wysoce wykwalifikowani wykładowcy lęborskiego, zamiejscowego wydziału Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, emerytowani funkcjonariusze policji dr Cezary Tatarczuk i dr Marek Chrabkowski.

Dla młodzieży, która wybierze właśnie taki profil klasy policjanci zaplanowali poza teorią również zajęcia praktyczne takie jak m.in. wizytę w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Szkole Policji w Słupsku.

– Cieszymy się, że taka klasa powstanie i zachęcamy młodzież do wybrania właśnie klasy o takim profilu, pierwszej w naszym powiecie – dodaje Pańczyszyn.

1 KOMENTARZ

  1. Po co zachęcacie uczniów do klas,po których nikt policjantem,żołnierzem nie zostanie.mydlenie oczu i wciskanie ciemnoty w te gimnazjalne głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.