Wspólna akcja lęborskich policjantów i motocyklistów

15 kwietnia 2013r. | Drukuj

W sobotę policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z motocyklistami przypominali kierowcom o rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Zatrzymywanym kierowcom wręczane były naklejki Polskiego Ruchu Motocyklowego o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

KPP Lębork

KPP Lębork

W sobotę od godz. 9 policjanci z lęborskiej drogówki na policyjnych motocyklach Yamaha Fazer wspólnie z motocyklistami dwóch klubów Right Riders IPA Poland Region Lębork oraz MotoLegion Lębork prowadzili działania mające na celu przypomnienie innym użytkownikom ruchu o rozpoczętym sezonie motocyklowym. W dwóch punktach kontrolnych policjanci zatrzymywali kierowców samochodów i wspólnie z motocyklistami wręczali im naklejki o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” promujące ogólnopolską akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego. Wśród członków lęborskiego klubu Right Riders IPA Poland jest m.in. wielu policjantów jak również emerytowanych funkcjonariuszy policji, którzy w sobotnie przedpołudnie poświęcili swój wolny czas na udział w akcji.

W trakcie działań rozdano kierowcom 200 naklejek, o których naklejenie na pojazdach prosili organizatorzy działań. Sobotnia akcja policji i motocyklistów spotkała się z dużą akceptacją zatrzymywanych i obdarowywanych kierowców. Tegoroczna edycja jest już drugą, do której włączają się lęborscy policjanci i z pewnością nie ostatnią. Jak uważają policjanci każda forma przypominania kierowcom o motocyklistach na drodze jest dobra, bo zmniejsza ilość tragicznych zdarzeń na drogach z udziałem użytkowników jednośladów.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze