Wspólna akcja lęborskich policjantów i motocyklistów

15 kwietnia 2013r. | Drukuj

W sobotę policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z motocyklistami przypominali kierowcom o rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Zatrzymywanym kierowcom wręczane były naklejki Polskiego Ruchu Motocyklowego o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

KPP Lębork

KPP Lębork

W sobotę od godz. 9 policjanci z lęborskiej drogówki na policyjnych motocyklach Yamaha Fazer wspólnie z motocyklistami dwóch klubów Right Riders IPA Poland Region Lębork oraz MotoLegion Lębork prowadzili działania mające na celu przypomnienie innym użytkownikom ruchu o rozpoczętym sezonie motocyklowym. W dwóch punktach kontrolnych policjanci zatrzymywali kierowców samochodów i wspólnie z motocyklistami wręczali im naklejki o treści „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” promujące ogólnopolską akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego. Wśród członków lęborskiego klubu Right Riders IPA Poland jest m.in. wielu policjantów jak również emerytowanych funkcjonariuszy policji, którzy w sobotnie przedpołudnie poświęcili swój wolny czas na udział w akcji.

W trakcie działań rozdano kierowcom 200 naklejek, o których naklejenie na pojazdach prosili organizatorzy działań. Sobotnia akcja policji i motocyklistów spotkała się z dużą akceptacją zatrzymywanych i obdarowywanych kierowców. Tegoroczna edycja jest już drugą, do której włączają się lęborscy policjanci i z pewnością nie ostatnią. Jak uważają policjanci każda forma przypominania kierowcom o motocyklistach na drodze jest dobra, bo zmniejsza ilość tragicznych zdarzeń na drogach z udziałem użytkowników jednośladów.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze