Z młodzieżą gimnazjalną o czyhających zagrożeniach

15 kwietnia 2013r. | Drukuj

Lęborscy policjanci spotkali się z młodzieżą uczęszczającą do gimnazjum w Bukowinie i rozmawiali z nią na temat zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających, przemocy oraz bezpieczeństwa w internecie. Wizyta miała charakter prewencyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań młodzieży.

KPP Lębork

KPP Lębork

W piątek policjanci z Lęborka zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Bukowinie na spotkanie z gimnazjalistami w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających, przemocy, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy i prewencją kryminalną omówiła konsekwencje zażywania przez młodzież środków odurzających, w tym dopalaczy. Przedstawiła również problem związany z nękaniem i przemocą psychiczną w szkole. Poinformowała o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych. Drugą część pogadanki poprowadził policjant, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych. Ponadto omówiono tematykę związaną z zabezpieczaniem dostępu do swoich kont na portalach społecznościowych oraz poczty w celu zapobiegania włamaniom. Policjanci powiedzieli również o aspektach prawnych i odpowiedzialności karnej za czyny związane z tego typu przestępczością.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę uczniów na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, policjanci chętnie przekażą swoją wiedzę.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze