Z młodzieżą gimnazjalną o czyhających zagrożeniach

15 kwietnia 2013r. | Drukuj

Lęborscy policjanci spotkali się z młodzieżą uczęszczającą do gimnazjum w Bukowinie i rozmawiali z nią na temat zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających, przemocy oraz bezpieczeństwa w internecie. Wizyta miała charakter prewencyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań młodzieży.

KPP Lębork

KPP Lębork

W piątek policjanci z Lęborka zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Bukowinie na spotkanie z gimnazjalistami w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających, przemocy, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich.

W pierwszej części spotkania policjantka zajmująca się problematyką przemocy i prewencją kryminalną omówiła konsekwencje zażywania przez młodzież środków odurzających, w tym dopalaczy. Przedstawiła również problem związany z nękaniem i przemocą psychiczną w szkole. Poinformowała o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych. Drugą część pogadanki poprowadził policjant, który przedstawił problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych. Ponadto omówiono tematykę związaną z zabezpieczaniem dostępu do swoich kont na portalach społecznościowych oraz poczty w celu zapobiegania włamaniom. Policjanci powiedzieli również o aspektach prawnych i odpowiedzialności karnej za czyny związane z tego typu przestępczością.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę uczniów na problem zażywania środków odurzających przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w kilku szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, policjanci chętnie przekażą swoją wiedzę.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz