Problemy ludzkie nie są mi obce – rozmowa z kandydatem na radnego w Kępicach

11 kwietnia 2013r. | Drukuj

12 maja odbędą się wybory uzupełniające w gminie Kępice. Do rywalizacji o mandat zaufania wystąpili lokalni politycy, którzy będą domagać się o zaszczytne miejsce w Radzie Miasta. Wśród nich znajduje się  Dariusz Sieradzki, lokalny przedsiębiorca i działacz społeczny.

fot. Facebook

fot. Facebook

Jakie ma Pan wykształcenie i czym zajmuje się Pan na co dzień?

Jestem w trakcie  studiów na kierunku administracyjnym, co z pewnością pomogłoby mi w pracy w samorządzie. Na co dzień prowadzę firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych oraz poligrafią. Firma ta znajduje się w Kępicach.

Dlaczego zdecydował się Pan na kandydowanie do Rady Miasta?

Zdecydowałem się kandydować do rady dlatego, że sprawami mieszkańców zajmuję się od wielu lat. Po ukończeniu gimnazjum, prowadziłem stronę internetową w mojej gminie z bieżącymi informacjami o Kępicach, oczywiście za darmo. Problemy mieszkańców nie są mi obce, działam w Stowarzyszeniu „Młodzi Demokraci”, którego jestem przewodniczącym od 2007 roku przez co na co dzień spotykałem się z problemami ludzi.

Co Pan zrobił do tej pory dla lokalnej społeczności?

Jako przewodniczący stowarzyszenia organizowałem wraz z moimi kolegami zbiórkę darów dla pogorzelców z Biesowic. Organizowałem liczne turnieje piłkarskie dla mieszkańców i brałem czynny udział w życiu politycznym miasta.

 Czym będzie się Pan zajmował, jeżeli zostanie Pan radnym?

Chciałbym zająć się sprawami przyziemnymi dla mieszkańców i nie obiecywać im przysłowiowych „gruszek na wierzbie”. Priorytetowymi sprawami jakimi bym się zajął to: remont ul. Placu Wolności, lepszą współpracą gminy ze spółdzielnią mieszkaniową, budowa chodnika wzdłuż ul. Szkolnej, którego nie ma. Będę starał się o budowę placu zabaw dla dzieci z mojego osiedla i przede wszystkim sprawami dotyczącymi mieszkańców mojego okręgu wyborczego.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz