Przenieś się w podróż na Bałkany ze słupską biblioteką

11 kwietnia 2013r. | Drukuj

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza w podróż na Bałkany. Podczas kolejnego spotkania w cyklu „W drodze…” pt. Bałkany – tygiel Europy, o swojej wyprawie do czterech krajów bałkańskich (Chorwacji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Albanii) opowie Anna Krawczuk. Zapraszamy we wtorek 16 kwietnia o godz. 17.00 do biblioteki przy ul. Br. Gierymskich 1 w Słupsku. Wstęp Wolny

fot. MBP

fot. MBP

Tytuł spotkania „Bałkański tygiel” nawiązuje do naczynia z przykrywką, w którym dokonuje się operacji w bardzo wysokich temperaturach. Naczynie to z uwagi na zawartość wrzącej substancji może być bardzo niebezpieczne, gdy się je otworzy bez odpowiedniego przygotowania i taka też jest historia i dzień dzisiejszy Bałkanów, naznaczonych jedną z najokrutniejszych wojen jakie miały miejsce w XX wieku w Europie. Ślady niedawnej, tragicznej historii są ciągle obecne w tych krajach obdarzonych jednocześnie wręcz cukierkowej urody krajobrazami i przepełnionych cennymi zabytkami kultury i cywilizacji europejskiej.

Anna Krawczuk, z wykształcenia ekonomistka, przez wiele lat pracowała w bankowości, obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą polegającą na wspomaganiu procesów restrukturyzacyjnych w firmach. Dużo czasu poświęca swoim zainteresowaniom tj. malarstwu, rzeźbie i fotografii. Uczestniczy w plenerach malarskich i konkursach fotograficznych,  odnosząc drobne sukcesy. Jest aktywnym członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego w Słupsku. Kolejną pasją są górskie wędrówki i jazda konna.

Bardzo lubi podróże, w trakcie których zawsze bardzo interesują ją uwarunkowania historyczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, który zwiedza. Nie lubi zbyt długo przebywać w jednym miejscu, dlatego podróże są zwykle krótkie, ale bardzo intensywne. Bardzo lubi też wracać po latach w miejsca, do których podróżowała wcześniej i obserwować zachodzące zmiany, zwłaszcza w krajach przechodzących intensywną transformację. W podróżach zawsze towarzyszy jej mąż.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz