Natalia Partyka bez gdańskiego stypendium

10 kwietnia 2013r. | Drukuj

Natalia Partyka, znana niepełnosprawna tenisistka stołowa, nie otrzymała stypendium z budżetu miasta Gdańska. Urzędnicy zasłaniają się regulaminem, ale przyznają jednocześnie, że przepisy trzeba zmienić.

Fot. awf.gda.pl

Fot. awf.gda.pl

Według gdańskich urzędników powodem nie przyznania Natalii Partyce stypendium jest brak zapisu w regulaminie o wsparciu dla sportowców niepełnosprawnych oraz fakt, że trenuje ona poza Gdańskiem. Według zapisów przyjętych przez radnych przed trzema laty, na wsparcie z budżetu miasta mogą liczyć sportowcy, którzy: zdobędą tytuł mistrza Polski lub zajmą miejsce od 1 do 4 na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata lub Europy seniorów. Nagradza się też zajęcie miejsca od 1 do 3 w mistrzostwach świata juniorów lub mistrzostwach Europy juniorów.

– Pani Natalia nie spełniła wszystkich kryteriów, które są w regulaminie – powiedział w TVN 24 przewodniczący rady miasta, Bogdan Oleszek. – Jest zapis, z którego wynika, że sportowiec musi być członkiem klubu z siedzibą w Gdańsku – dodaje.

Taka argumentacja nie przekonuje jednak Natalii Partyki. – Należę do klubu pełnosprawnych w Sochaczewie, ale trenuję w Gdańsku. Gram też w klubie niepełnosprawnych Szansa Start Gdańsk – odpowiada tenisistka.

 – Błędne decyzje się zdarzają. Do takich bez wątpienia zaliczyć trzeba nieprzyznanie stypendium złotej medalistce paraolimpiady Natalii Partyce – mówi Wiesław Kamiński, radny Gdańska

Przewodniczący rady miasta zapowiedział spotkanie członków zespołu rady sportu w celu omówienia zmian w regulaminie. Biura prasowe urzędu miasta poinformowało tymczasem, że od listopada 2008 roku tenisistka stołowa dostała z kasy miasta 98 tys. zł. Tylko w zeszłym roku otrzymała 30 tys. zł nagrody.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz