Czy Pomorze obroni Puchar Polski w Brusach?

10 kwietnia 2013r. | Drukuj

14 kwietnia w Brusach zawodnicy z Pomorza, będą bronić Pucharu Polski w sportowej odmianie „Baszka – Méster”. Turniej zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przyjadą zawodnicy z województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wielkopolski, Lubuskiego i  Małopolski.

kaszubska-baska

fot. GK – archiwum

Puchar Polski w Brusach, zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ po raz pierwszy, będzie miał tak szeroką reprezentacje województw, gdzie gra się w „Baśkę’’. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry w „Baszkã Sportową – Méster”, z asem serce jako najstarszym trumfem. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Dla najlepszych drużyn oraz pań i panów nagrody niespodzianki.

 – Przyjeżdżamy po Puchar Polski, nie wiemy, czy uda się zdobyć główne trofeum, ale liczymy na dobrą kartę i miło spędzony czas wśród naszych przyjaciół z Kaszub. Na pewno jesteśmy w dobrej formie, jednak o wszystkim zdecyduje, karta, umiejętności oraz zawodnicy z którymi przyjdzie nam grać – powiedział Marek Pospieszny, kapitan drużyny z „Kontra” Gorzowa.

Organizatorzy zapraszają do rywalizacji juniorów, którzy po raz pierwszy, będą mogli zdobyć Puchar Polski. Rok 2013 jest dla juniorów bogaty w wydarzenia, ponieważ po Mistrzostwach Kaszub, mają szansę stanąć w szranki i wyłonić najlepszych juniorów. Rodzice, dziadkowie – Brusy czekają…

– Czeka nas, bardzo ciekawy turniej, mam przeczucie, że po raz pierwszy Puchar Polski pojedzie w Polskę. Nie mówię, tego, że Kaszubi są słabsi, ale dla rozwoju sportowej odmiany „Baszka – Méster”, nadejdzie chwila, że tytuł zdobędą zawodnicy lub drużyny z innych województw, niż Pomorskie. Nie wiemy czy będzie to Puchar Polski, czy inne rozgrywki, ale Pomorze i Kaszubi, muszą się liczyć, że skończy się nasze panowanie przy stołach baśkowych – mówi Mirek Ugowski, jeden z organizaotrów.

– Bardzo się cieszymy, że do Brus przyjadą zawodnicy z Polski, gdzie „Baśka’’ jest bardzo popularną grą karcianą. Serdecznie zapraszamy na turniej podczas, którego są przygotowane występy artystyczne dla zawodników – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Burmistrz Brus Witold Ossowski objął patronat honorowy nad imprezą. Współorganizatorem jest Miasto Brusy, Dom Kultury w Brusach oraz Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać na druku organizatora emailowo [email protected] lub w dniu imprezy do godz. 13.30. Organizator zapewnia wszystkim pyszną kawę po kaszubsku i poczęstunek. Początek turnieju godz. 14

Puchar Polski będzie rozgrywany w 4 kategoriach: kategoria drużynowa, kategoria panów, kategoria pań oraz kategoria juniorów do lat 21. Pucharu Polski za rok 2012, będą bronić: FOX Gdynia, Grudzień Teresa oraz Stefański Stanisław. Puchar Polski jest rozgrywany w sportowej odmianie ,,Baszka Sportowa – Méster”. Organizatorzy zapraszają do sportowej rywalizacji i zdobycia tytułu zdobywców Pucharu Polski w roku 2013.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze