O prawo do pełnoletności na parkietach

10 kwietnia 2013r. | Drukuj

W najbliższą niedzielę szczypiornistki Słupi podejmą we własnej hali zespół SMS-u Gliwice. W tym meczu bramki słupskiego zespołu strzec będzie 16- letnia Anna Biernaczyk. „Gra w seniorskim zespole to przede wszystkim motywacja”- komentuje młoda bramkarka.

fot. Słupia Słuipsk

fot. Słupia Słuipsk

Anna Biernaczyk swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pierwsze kroki na parkietach stawiała pod okiem Zdzisława Buczkowskiego, trenera Szczypiorniaka Ustka. Jak tłumaczy, na początku były to zabawy i ćwiczenia z piłką, które z czasem przerodziły się w coraz poważniejsze podejście do treningów, piłki ręcznej i stylu życia. Do Słupi trafiła w 2011 roku, gdzie do tej pory trenuje pod okiem Anity Unijat.

Biernaczyk to obecnie jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w Słupsku. Na swoim koncie ma już złoty medal ubiegłorocznych finałów Pucharu Polski. Oprócz sukcesu drużynowego doceniono tam także indywidualne umiejętności młodej słupszczanki, wybierając ją do najlepszej „siódemki” turnieju. 16- letnia bramkarka ze Słupska jest też regularnie powoływana do kadry województwa pomorskiego, z którą udało się jej wywalczyć złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Teraz przed młodą zawodniczką zdecydowanie trudniejsze zadanie. Gra na parkietach I- ligowych wymaga bowiem większej koncentracji i woli walki.

– Podczas meczów zdobywam nowe doświadczenie i obycie w grze. Wiadomo, początki nigdy nie są łatwe, ale z czasem na pewno o wiele pewniej będę się czuć u boku seniorek- komentuje Biernaczyk.

16-letnia bramkarka ma już na swoim koncie występ w seniorskim zespole Słupi. Między słupkami stanęła w konfrontacji ze Spartą Oborniki Wielkopolskie. I choć słupszczanki to starcie przegrały, to broniąca w tym meczu Biernaczyk zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a jej postawa spotkała się ze sporym uznaniem w oczach szkoleniowca Michała Zakrzewskiego.

– Dobre ustawienie w bramce i trafne decyzje przełożyły się na skuteczne interwencje w bramce- komentuje Zakrzewski. Liczę na jej kolejny świetny występ i wsparcie w meczu z SMS-em Gliwice- dodaje szkoleniowiec.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz