Filmowe „Echa Katynia”. Przegląd w Trójmieście

10 kwietnia 2013r. | Drukuj

Po raz pierwszy przegląd filmowy „Echa Katynia” odbędzie się nie tylko w Warszawie. Dokumenty poświęcone Zbrodni Katyńskiej i innym zbrodniom popełnionym przez reżimy totalitarne XX wieku będzie można obejrzeć 11 kwietnia (czwartek) w gdyńskim Klubie Filmowym. Pokazy rozpoczynają się o godz. 17.00.

mat. prasowe

mat. prasowe

4. przegląd filmowy „Echa Katynia”, którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej, odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2013 r. w dziewięciu polskich miastach. W Gdyni zaplanowano projekcje trzech filmów poświęconcyh zbrodni w Piaśnicy, tzw. obławie augustowskiej i Zbrodni Katyńskiej.

W programie: „Pamięć. Tajemnica lasów Piaśnicy”  reżyseria: Mirosław Krzyszkowski, Dariusz Walusiak. Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i jest opowieścią o zbrodniach hitlerowskich dokonanych na Pomorzu w czasach II wojny światowej.

„A very polish secret / A może tego nie wolno mówić…” reżyseria: Jacek Petrycki. Nakręcony w drugim obiegu w latach 80. obraz, opowiadający o mieszkańcach Suwalszczyzny zamordowanych przez komunistów w 1945 roku w czasie tzw. obławy augustowskiej. Początkowo pokazywany był legalnie w Wielkiej Brytanii. W Polsce krążył w obiegu podziemnym.

„Zbrodnia Katyńska” reżyseria: Maciej Sieński.  Jeden z pierwszych filmów o Zbrodni Katyńskiej powstałych po upadku systemu komunistycznego w Polsce. W produkcji wykorzystano cenne materiały archiwalne. Autor w przejrzysty sposób przedstawił kontekst historyczny zbrodni.

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności pod numerem telefonu: 58 669 05 36 lub mailowo: [email protected]. Przegląd jest skierowany do widzów, którzy ukończyli 14 rok życia.  Więcej informacji na stronach internetowych: http://www.ipn.gov.pl/ i http://www.klubfilmowy.pl/.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze