Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

09 kwietnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Potęgowa na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mieszkańców tej gminy, którzy w ognisku wypalali skradzione wcześniej przewody wysokiego napięcia. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną część blisko 100 metrowego przewodu, który został przez sprawców wykopany z ziemi i przygotowany był do kolejnego odzierania z plastikowej otuliny. Za kradzież obydwu zatrzymanym mężczyznom, grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wczoraj otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w pobliżu drogi publicznej w miejscowości Głuszyno. Według zgłaszającego stanowiło ono zagrożenie dla bezpieczeństwa kierujących. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji z pobliskiego Potęgowa. Funkcjonariusze ustali, że w pobliżu jednej z posesji ktoś wypalał kable energetyczne. Ten sposób działania charakteryzuje osoby zajmujące się zbieractwem złomu. Policjanci w trakcie patrolu pobliskich zabudowań, zauważyli dwóch mężczyzn wykopujących z ziemi kabel energetyczny. Okazało się że 43 i 42 letni mężczyźni odpowiedzialni są za powstałe zadymienie z ogniska.

Mężczyźni zostali na gorącym uczynku zatrzymani w chwili gdy z ziemi wykopywali kolejny – blisko 100 metrowy kabel energetyczny, który przygotowywali do opalenia w ognisku. Dwaj mieszkańcy tej gminy trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą przesłuchiwani i usłyszą zarzuty kradzieży.

Policjanci będą ustalać czy mężczyźni mają związek z innymi podobnymi kradzieżami mającymi miejsce w ostatnim czasie. Za kradzież grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze