Pasażerowie bez bagażu

20 grudnia 2010r. | Drukuj

Przez minione trzy dni na gdańskie lotnisko przyleciało ponad 1000 osób bez bagażu. Były to głównie loty z Monachium i Frankfurtu – LOT-u i Lufthansy. Na niemieckich lotniskach z powodu śnieżyc utknęły samoloty i tysiące pasażerów.

Fot. Lufthansa

– To co się stało w weekend to skala problemu jest niespotykana od wielu lat. Od piątku do niedzieli do Gdańska bez bagażu przyleciało ponad 1000 osób – mówi Krzysztof Drzewowski, prezes GDN Airport Services. Na lotniskach we Frankfurcie i Monachium panuje już chaos. Tysiące podróżnych tkwią w halach odpraw, a wszystkie okoliczne hotele są przepełnione. Nikt też nie wpisuje do systemu informacji o zaginionych bagażach, toteż nie wiadomo kiedy przylecą one do Gdańska. Zamieszanie dotyczy przede  wszystkim LOT-u i y. Dziś o godz. 15. przyleciał mocno opóźniony samolot z Frankfurtu, w którym pasażerowie mieli już swoje walizki. Nikt jednak nie wie, kiedy przybędą zaległe bagaże. Podróżni muszą sami dowiadywać się kiedy odzyskają swoje rzeczy na stronach linii lotniczych.

W niedzielę nie doleciał do Gdańska z Paryża muzyk jazzowy Matt Dusk, który miał wystąpić z dwoma charytatywnymi koncertami w filharmonii na Ołowiance.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz