Designe i motoryzacja. Spotkanie z jednym z najlepszych światowych projektantów

05 kwietnia 2013r. | Drukuj

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z cyklu Stacja Emigracja, którego gościem będzie jeden z najlepszych światowych projektantów – Janusz Kaniewski. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godz. 18.00 w nowym budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Podczas spotkania Janusz Kaniewski opowie o swoich doświadczeniach w pracy zawodowej za granicą i funkcjonowaniu na światowym rynku projektowania. Rozmowę na temat jego projektów, inspiracji artystycznych i kondycji polskiego designu oraz międzynarodowej mobilności zawodowej twórców poprowadzi Hubert Bilewicz – historyk sztuki związany z gdańską Akademią Sztuk Pięknych i Uniwersytetem Gdańskim, specjalizujący się w tematyce polskiej sztuki użytkowej i designu w XX wieku.

Janusz Kaniewski to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów młodego pokolenia, który z powodzeniem działa na krajowym i światowym rynku. Jest wykładowcą Istituto Europeo di Design w Turynie i Royal College w Londynie. Karierę rozpoczynał we Włoszech w słynnej pracowni projektowania samochodów Pininfarina. Współpracował m.in. z: Fiatem, Ferrari, Lancią. Spotkanie będzie interesujące zatem nie tylko dla fanów designu, ale i motoryzacji. Po powrocie do Polski założył studio projektowe Kaniewski Haute Design, które projektuje dla dużych marek, takich jak Orlen, Koło, ale pracuje również dla klientów indywidualnych, tworząc meble i wnętrza. Związany jest również z festiwalem Gdynia Design Days. W 2012 r. był jego kuratorem.

Galeria

fot. projekty Janusza Kaniewskiego/UM Gdyna


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze