Krystyna Danilecka – Wojewódzka straci mandat radnego

04 kwietnia 2013r. | Drukuj

Krystyna Danilecka – Wojewódzka straci swoje miejsce w Radzie Miejskiej w Słupsku. Na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę o wygaszenie mandatu radnej.

fot. gk

fot. gk

Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego Rady Miejskiej w Słupsku Zdzisława Sołowina, radna Krystyna Danilecka – Wojewódzka korzysta z mienia gminnego na potrzeby firmy Nord Express, której jest współwłaścicielem. Na najbliższej sesji radni podejmą uchwałę o wygaszenie mandatu. Radna może odwołać się do Sądu, jednak najprawdopodobniej tego nie zrobi, bo już pogodziła się z porażką.

Zobacz więcej: Czarne chmury nad słupską radną>>>

Na miejsce radnej zostanie powołany Kazimierz Czyż, który uzyskał w wyborach samorządowych w 2010 największą ilość głosów tuż za Krystyną Wojewódzką.

– Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tą sprawą, że przez tyle lat radna bagatelizowała i nie brała pod uwagę swojej sytuacji prawnej. Ustawa o samorządzie gminnym jest dosyć bardzo rygorystyczna, przez co wiele osób nie może sprawować funkcji publicznych i przez to ciekawi i doświadczeni ludzie odchodzą z samorządu. – komentuje Marek Biernacki wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Wojtek pisze:

    Pani Wojewódzka ma na imię KRYSTYNA, owszem, ale pierwszy człon nazwiska to DANILECKA, a nie DANIELECKA…

Dodaj komentarz