Awantury na pokładzie samolotu. Aż trzy w jednym tygodniu

04 kwietnia 2013r. | Drukuj

Trzykrotnie w ostatnim tygodniu musiała interweniować Straż Graniczna na gdańskim lotnisku wobec agresywnych pasażerów. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

fot. archiwum/A. Ciejpa

fot. archiwum/A. Ciejpa

Kapitan samolotu lecącego z Oslo zgłosił wczoraj strażnikom granicznym, że na pokładzie jest pasażer, który nie wykonuje poleceń obsługi i swoim zachowaniem zagraża innym uczestnikom lotu. Mężczyzna w trakcie podejścia maszyny do lądowania był agresywny, według relacji innych pasażerów, na pokładzie miało nawet dojść do przepychanek i rękoczynów – podaje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Jak ustalili funkcjonariusze, krewkim pasażerem był 30-letni mieszkaniec Białegostoku. Dobrowolnie opuścił on samolot, jednak w czasie doprowadzania do Placówki Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie stawiał czynny opór. Strażnicy graniczni musieli go obezwładnić i zakuć w kajdanki. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za naruszenie Prawa Lotniczego został po wytrzeźwieniu ukarany trzystuzłotowym mandatem.

Z kolei we wtorek jeden z pasażerów został wycofany z lotu do Trondheim. Kapitan samolotu uznał, że mężczyzna jest zbyt pijany, by mógł lecieć. Nie chciał on opuścić strefy zastrzeżonej, musieli interweniować funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna był ‚ tak pijany, że po wejściu do pojazdu służbowego od razu zasnął. Nie był nawet w stanie dmuchać w alkomat – dodaje Juźwiak.

Natomiast w ubiegłym tygodniu mandatem zakończyła się podróż z Oslo 31-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Zdaniem kapitana samolotu mężczyzna nie wykonywał poleceń obsługi i był wulgarny. Również interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Pasażer dobrowolnie opuścił pokład i przyznał, że postępował bardzo niestosownie. Za naruszenie Prawa Lotniczego strażnicy graniczni ukarali go dwustuzłotowym mandatem.

Od początku roku na gdańskim lotnisku strażnicy graniczni interweniowali już dziewięć razy wobec awanturujących się pasażerów.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz