Chcesz dowiedzieć się więcej o nagrobkach żydowskich? Przyjdź na wykład

03 kwietnia 2013r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza młodzież szkół średnich na zajęcia z historii sztuki, które odbędą się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Temat zajęć to symbolika nagrobków żydowskich.

Fot. GK

Fot. GK

Omówiona zostanie przede wszystkim symbolika płaskorzeźb występujących na tradycyjnych nagrobkach żydowskich – macewach. Bogactwo motywów dekoracyjnych, występujących na kamieniach nagrobnych, czerpiących nie tylko z judaizmu, ale także przejętych ze sztuki chrześcijańskiej nastręcza często problemów interpretacyjnych. Na zajęciach zostanie przedstawiona próba wyjaśnienia ich znaczeń. Uzupełnieniem będzie omówienie przykładów nagrobków nietradycyjnych, pojawiających się na grobach zasymilowanych Żydów. Materiałem ilustracyjnym będą fotografie wykonane przede wszystkim na cmentarzach żydowskich znajdujących się na terenie Polski.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Pągowska (asystent w Dziale Historyczno-Artystycznym). Przypominamy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz