Czarne chmury nad słupską radną

28 marca 2013r. | Drukuj

Podczas wczorajszej sesji prezydent Słupska powiadomił radnych, że znajduje się w posiadaniu opinii prawnych na temat głośnej sprawy toczącej się wokół słupskiej radnej Krystyny Danieleckiej – Wojewódzkiej.

fot. Facebook

fot. Facebook

W Słupsku zrobiło się głośno, kiedy dwaj słupszczanie złożyli wniosek do przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Sołowina o wygaśnięcie mandatu radnej. W uzasadnieniu można przeczytać, że radna korzysta z mienia gminnego, czego radny nie powinien robić. Sama radna twierdzi, że dysponuje opiniami prawnymi, pozwalającymi jej na korzystanie z mienia komunalnego, jednak to nie wystarczy.

W wyborach samorządowych w 2010, radnym został Dariusz Szyca, który korzystał z mienia komunalnego miasta na potrzeby swojej piekarni i musiał zrezygnować z mandatu . Kolejnym przypadkiem był Arkadiusz Lewna, również lokalny przedsiębiorca, który dzierżawi od miasta lokale na potrzeby własnej firmy i też nie mógł być radnym.

Zobacz więcej: Czy słupska radna straci swój mandat? >>

Jeżeli radna Krystyna Danielecka – Wojewódzka zostanie odwołana przez swoich kolegów z Rady Miejskiej, przysługuje jej odwołanie do Sądu. Jeżeli Sąd uzna słuszność uchwały słupskich radnych,  będzie zmuszona zwrócić nienależnie pobrane diety.

Według znawcy tematu (nazwisko do wiadomości redakcji), mandat radnej wygasł już trzy miesiące po ślubowaniu i będzie zmuszona do oddania nienależnie pobranych diet czyli ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz