Złóż deklarację o wysokości opłaty za odpady

26 marca 2013r. | Drukuj

Od 1 lipca będą obowiązywały nowe zasady odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkujących na terenie Lęborka. Do 31 marca należy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Fot. GK

Fot. GK

Właściciele nieruchomości nie będą już podpisywać umów na wywóz śmieci indywidualnie z firmami wywozowymi (tak, jak zobowiązani są to robić obecnie), lecz od 1 lipca będą wnosić opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (tzw. podatek śmieciowy) do kasy gminy.

Do 31 marca właściciele nieruchomości są zobowiązani do złożenia w Urzędzie Miejskim deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Poza danymi personalnymi i adresu zamieszkania w deklaracji trzeba podać liczbę osób zamieszkujących nieruchomość oraz miesięczną kwotę opłaty wyliczoną poprzez pomnożenie stawki opłaty przez liczbę osób zamieszkujących na posesji.

Wysokość stawki opłaty zależy od sposobu zbierania odpadów komunalnych. Osoby, które zadeklarują ich segregowanie będą płaciły mniej – 8,50 zł/os, natomiast pozostałe 15 zł/os.

W przypadku budynków wielorodzinnych podatek śmieciowy będą opłacać zarządcy tych budynków (w imieniu wspólnoty – zarządca-administrator, w przypadku Spółdzielni Mieszkaniowych – sama Spółdzielnia).

Ci, którzy jeszcze nie otrzymali deklaracji, mogą ją pobrać na stronie internetowej UM w Lęborku www.lebork.pl

Warto złożyć deklaracje w terminie, gdyż w przeciwnym razie, miasto wybierze wysokość stawki za nas.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz