Zatonął kuter

19 grudnia 2010r. | Drukuj

Kuter KOŁ-31 z Kołobrzegu poszedł na dno ok. 30 mil morskich  na północ od miejscowości Gąski. Dwóch  rybaków z czteroosobowej załogi zdołało się uratować. Zaginionych szukają statki ratownicze i samolot Marynarki Wojennej.

Fot. sar.gov.pl

Najnowsze informacje: służby ratunkowe przerwały wieczorem poszukiwania dwóch zaginionych rybaków z Kołobrzegu. Szyper i starszy rybak  najprawdopodobniej utonęli.

Kuter KOŁ-31  zaczął tonąć w niedzielę przed godziną 14, 30 mil morskich na północ od Gąsek i Sarbinowa. Wówczas informację o tym, że jednostka zaczęła się przechylać na burtę i nabierać wody otrzymało  Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.  –  Kuter bardzo szybko tonął i w ciągu kilku minut poszedł na dno – mówi Janusz Maziarz  z MRCK w Gdyni. Dwóm z czterech rybaków  udało się schronić na ratowniczej tratwie. Pozostałych dwóch szukają ratownicy: trzy kołobrzeskie kutry, statki ratownicze Szkwał i Tajfun oraz samolot patrolowo – ratowniczy Marynarki Wojennej W poszukiwaniach biorą udział także dwaj uratowani rybacy, którzy  są w dobrej kondycji. Na razie nie są znane przyczyny awarii jednostki. 11 – metrowy kuter poszedł na dno prawdopodobnie z powodu przecieku. Pogoda na Bałtyku była dobra.

Fot. gp24.pl: Kuter KOŁ-31, ktory zatonął na Bałtyku


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze