Świąteczne śniadanie u harcerzy. Każdy potrzebujący może przyjść

22 marca 2013r. | Drukuj

Od wielu już lat rumscy harcerze organizują w Wielką Sobotę w Domu Harcerza w Rumi świąteczne śniadanie wielkanocne dla najuboższych, potrzebujących i samotnych ludzi z Rumi.

fot. Dom Harcerza w Rumi/zhprumia.org

fot. Dom Harcerza w Rumi/zhprumia.org

Coroczne spotkania wielkanocne odbywają się przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rumi oraz przy wsparciu Urzędu Miasta w Rumi. – Jak co roku w tym dniu, o godzinie 10.00 podzielimy się wielkanocnym jajkiem i spędzimy czas przy wspólnym stole wśród wielkanocnych dekoracji i smacznych tradycyjnych potraw. Nie zabraknie również świątecznych paczek żywnościowych, ktore harcerze przygotowali z darów uzbieranych podczas wielkanocnej zbiórki żywności – informuje Aleksandra Piotrowska z Komendy Hufca ZHP Rumia.

W dniach 15-17 marca harcerze wraz z wolontariuszami uczestniczyli przy organizowanej z Pomorskim Bankiem Żywności, zbiórce artykułów spożywczych w sklepach i marketach na terenie Rumi i Redy. – Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom, którzy wkładali dary do naszych koszyków, a wolontariuszom za serce i czas poświęcony dla innych. Dzięki życzliwości tych ludzi będziemy mogli znowu obdarować tych, którzy sami nie maja nic – dodaje Piotrowska.

 

 

 

 


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz