Za prąd zapłacimy dużo więcej

19 grudnia 2010r. | Drukuj

Od nowego roku wzrosną ceny energii elektrycznej, np. dla odbiorców Energi o 7,4%. Prezes Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie taryfy na sprzedaż energii gospodarstwom domowym.

Fot. interenet

Średni wzrost cen energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych wyniesie w przyszłym roku 7,7% (od 6,9 % w Energa Obrót do 8,4% w PGE Obrót). Stawki za usługę dystrybucji dla tej samej grupy odbiorców zmienią się natomiast od spadku o 0,5% w EnergiaPro do wzrostu o 7,9% w Energa Operator. Oznacza to, że rachunki odbiorców w gospodarstwach domowych wzrosną średnio od 3,8% u klientów Energia Pro Gigawat do 7,4% u odbiorców Energa Obrót. W pierwszych wnioskach sprzedawcy oczekiwali podwyżek średnio o około 16% (od 13% do 22% w stosunku do taryf obowiązujących w 2010 roku). URE czterokrotnie wzywał przedsiębiorstwa do korekty wniosków.

Decyzjami z dn. 16 i 17 grudnia 2010 r. URE zatwierdził taryfy przedsiębiorstwom Enea, Energia Obrót, EnergiaPro Gigawat, Enion Energia i PGE Obrót – sprzedającym energię odbiorcom w gospodarstwach domowych. Nowe taryfy zostały zatwierdzone także dystrybutorom: Enea Operator, Energa Operator, EnergiaPro, Enion, RWE Stoen Operator oraz Vattenfal Distribution Poland.    Przyczyny podwyżek cen energii to w szczególności wzrost kosztów wynikających z realizacji obowiązku zakupu energii ze źródeł odnawialnych – twierdzi biuro prasowe Energi.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz