Tysiące litrów alkoholu z chemicznego rozcieńczalnika

19 marca 2013r. | Drukuj

Półtora tysiąca litrów spirytusu i kilku zatrzymanych przestępców to efekty akcji słupskiej Policji, która zlikwidowała działającą pod Słupskiem nielegalną wytwórnię alkoholu.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Słupscy policjanci obserwowali nielegalną wytwórnię alkoholu od kilku tygodni. Funkcjonariuszom najbardziej zależało na przechwyceniu jak największej dostawy alkoholu i zatrzymaniu osób kierujących nielegalnym procederem.

Przestępcy produkowali alkohol z taniego chemicznego rozcieńczalnika. Nieoficjalnie wiadomo że po oczyszczeniu z chemicznych substancji, sprzedawany na rynku alkohol nie był już trujący. Policja apeluje jednak, aby nie kupować alkoholu z niepewnych źródeł, ponieważ może on śmiertelnie zaszkodzić.

Przestępcy oszukali skarb państwa na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W ciągu ostatnich miesięcy w regionie słupskim zlikwidowano trzy nielegalne rozlewnie alkoholu. Policja i Straż Graniczna zabezpieczyły ponad 10 tysięcy litrów spirytusu. Do tej pory zatrzymano kilkanaście osób, którym grozi do trzech lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz