354 pseudokibiców usłyszało zarzuty. 2 lata zakazu wstępu na imprezy

18 marca 2013r. | Drukuj

Policjanci z gdyńskiej komendy od roku prowadzą sprawę pseudokibiców, którzy 14 marca 2012 r. podczas meczu na Stadionie Miejskim w Gdyni wtargnęli na teren stadionu. Chuligani zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności.

14 marca 2012 roku, podczas meczu piłki nożnej rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Gdyni, kilkusetosobowa grupa pseudokibiców wtargnęła na trybuny poprzez wyłamaną bramę ogrodzeniową. Policjanci zajmujący się zwalczaniem bandytyzmu stadionowego natychmiast przystąpili do pracy. Zabezpieczyli nagrania z monitoringu znajdującego się na obiekcie, który zarejestrował zachowanie piłkarskich chuliganów. Po zakończonym meczu wylegitymowali wszystkich kibiców, znajdujących się w sektorze, na który część osób dostała się w sposób nieuprawniony.

fot.policja

fot.policja

Policjanci z Gdyni wspólnie z funkcjonariuszami z komend w Gdańsku i na Śląsku, w oparciu o posiadany zapis monitoringu oraz informacje uzyskane w trakcie legitymowania, rozpoczęli weryfikację osób, które na obiekt dostały się nielegalnie przez wyłamaną bramę. Dotychczas śledczy przedstawili zarzuty z Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych 354 pseudokibicom. Do Sądu Rejonowego w Gdyni wpłynęło 201 aktów oskarżenia. Pseudokibice, którzy już usłyszeli wyroki, zostali ukarani karą grzywny i ograniczenia wolności. W każdym wypadku sąd zastosował 2 – letni zakaz wstępu na imprezy masowe. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal ustalają kolejne osoby biorące udział w zeszłorocznym zdarzeniu.

 


Opublikowano w: Gdynia
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz