Policja otrzyma kilkadziesiąt takich samochodów

15 marca 2013r. | Drukuj

75 nowych Opli Insignia kupi w tym roku policja do wykorzystania jako nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Insignie zastąpią wyeksploatowane Ople Vectra C.

Fot. opel.com

Fot. opel.com

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami dla policji drogowej. Opel wygrał wyprzedzając Skodę z modelem Superb. Insignie są wyposażone w dwulitrowe silniki benzynowe z turbo o mocy 220 koni. Sprint do setki zajmuje im jedynie 7,6 sekundy, zaś maksymalnie mogą pojechać 242 km/h.

Samochody dostarczy lubelski dealer Opla – firma Energozam. – Pierwszy z tych samochodów już się produkuje. Kolejne będziemy sukcesywnie dostarczać w trzecim i czwartym kwartale tego roku. Ople Insignia trafia do policji już przygotowane do służby na drodze, czyli uzbrojone w sprzęt do rejestracji wykroczeń drogowych – mówi Marek Tęcza, szef Energozamu.

Drogówka używa obecnie m.in. Opli Vectra C z wideorejstratorami. Samochody mają po sześć-siedem lat i spory przebieg.


Opublikowano w: MotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz