Groził bronią i ukradł samochód. Został zatrzymany

15 marca 2013r. | Drukuj

Policjanci z Wydziału Kryminalnego gdyńskiej Komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Gdyni, który dokonał rozboju z użyciem broni palnej. Sprawca grożąc pistoletem ukradł samochód m-ki BMW oraz znajdujące się w pojeździe telefony komórkowe i komputer na szkodę 51-letniej kobiety. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

W poniedziałek, 11 marca do 51-letniej fryzjerki z Gdyni zgłosił się nieznany jej mężczyzna, który poprosił o usługę strzyżenia włosów w miejscu zamieszkania jego niepełnosprawnego ojca. Kobieta wyraziła zgodę i około godziny 15.00 wspólnie z tym mężczyzną wsiadła do swojego samochodu m-ki BMW, udając się pod wskazany adres. Przed budynkiem, w którym miał mieszkać niepełnosprawny klient, mężczyzna zamawiający strzyżenie, wyjął pistolet i grożąc jego użyciem, nakazał fryzjerce opuszczenie pojazdu. Gdy kobieta wysiadła zza kierownicy własnego BMW, sprawca odjechał w nieznanym kierunku. Poza skradzionym autem, kobieta utraciła 3 telefony komórkowe, komputer oraz narzędzia fryzjerskie znajdujące się w pojeździe.

Pokrzywdzona zaalarmowała dyżurnego gdyńskiej komendy o dokonanym przestępstwie na jej szkodę. Na miejscu zjawili się śledczy z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady, a w teren ruszyli kryminalni. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze odnaleźli porzucony przez sprawcę pojazd, który stał zaparkowany na jednym z osiedlowych parkingów.
We wtorek po południu przestępca został zatrzymany. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy ustalili, że rozboju dokonał 34 – letni mieszkaniec Gdyni. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli broń palną, którą posługiwał się w trakcie rozboju.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczony pistolet, którym posługiwał się sprawca zostanie poddany ekspertyzie, która ma wykazać, czy nie był używany do innych przestępstw.


Opublikowano w: GdyniaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz