Estonia – rowerem do krainy białych nocy

15 marca 2013r. | Drukuj

Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku przy ul. Braci Gierymskich 1 zaprasza w podróż do Estonii 21 marca (czwartek) o godz. 17:00 na spotkanie z cyklu W drodze. Uczestnicy udadzą się w rowerową podróż po tym nadbałtyckim raju. Na wyprawę „Estonia – rowerem do krainy białych nocy” zabierze Państwa słupski podróżnik Wojciech Dziedzic. Wstęp wolny.

fot. oficjalna strona Wojciecha Dziedzica

fot. oficjalna strona Wojciecha Dziedzica

Wojciech Dziedzic jest związany z Klubem Turystki Rowerowej „Słupia” oraz Stowarzyszeniem Turystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku. Podróżnik  nie rozstający się z aparatem fotograficznym i kamerą. Wędruje z rodziną, przyjaciółmi lub samotnie. Jego pasją jest żeglarstwo i motocyklowe podróże, ostatnio zdradzone na rzecz turystyki rowerowej. Rowerem przejechał wiele tras w Polsce i Europie. W 2011 roku były to: Luksemburg, Belgia, Francja i dwukrotnie Niemcy. Ubiegłego lata przejechał tam i z powrotem Litwę, Łotwę i Estonię rozkoszując się białymi nocami w Tallinie. Tegorocznym pierwszym wyjazdem zagranicznym będzie rajd rowerowy do Amsterdamu. Następny wyjazd, to może powtórnie Ukraina.

Z rowerem nie rozstaje się nawet zimą. W lutym, wśród śniegów, przemierzył poligon w Bornem Sulinowie. Swoje podróże małe i duże opisuje na stronie internetowej wagabunda.slupsk.pl
Jego motto:  Większą mi rozkoszą podróż, niż przybycie! (Leopold Staff).


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz