Każda dzielnica Gdyni ma swojego strażnika. Sprawdź jak się z nim skontaktować

06 marca 2013r. | Drukuj

Mało kto zna numer telefonu strażnika miejskiego, który patroluje daną dzielnicę Gdyni. Sprawdź kto jest rewirowym w twojej dzielnicy i gdzie umiejscowione są kamery monitoringu miejskiego, których jest w sumie 135.

fot. UM Gdyni

fot. UM Gdyni

Straż Miejska ma za zadanie m.in. czuwać nad porządkiem, ochraniać spokój w miejscach publicznych, doprowadzać osoby nietrzeźwe do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania czy zatrzymać osoby stwarzające w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia. Zadań Straży Miejskiej jest cała lista dlatego warto znać numer strażnika, który patroluje daną dzielnicę aby w razie zdarzenia powiadomić odpowiednią osobę. Urząd Miasta w Gdyni stworzył na swojej stronie zakładkę, która ma przede wszystkim ułatwić komunikację straży z mieszkańcami. – Spis wszystkich telefonów pozwoli gdynianom na szybkie informowanie o zdarzeniu, a Straży na bardziej efektywną pracę – ratowanie zdrowia, a często i życia ludzi oraz zwierząt. Dotychczas wiele osób nie pamiętało np. całodobowych telefonów interwencyjnych i dzwoniło do sekretariatu, który nie jest czynny 24 godziny na dobę – informują urzędnicy UM w Gdyni.

W zakładce „Straż Miejska” można również zlokalizować miejsca, gdzie zamontowane są kamery miejskiego monitoringu. Centrum monitoringu wizyjnego miasta to obecnie największy tego typu system w Polsce. Obejmuje swym zasięgiem większość dzielnic. Bezpieczeństwa mieszkańców  pilnuje łącznie 135 kamer.  System zbudowano wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w których  uwzględniono  m.inn. 30-dniową archiwizację obrazów w pełnej rozdzielczości. Ponadto w zakładce dostępna jest informacja odnośnie dokładnych zadań i uprawnień strażników miejskich oraz można dowiedzieć się o czynnościach EkoPatrolu, który zajmuje się ochroną środowiska i zwierząt. Ostatnio EkoPatrol dzięki sygnałom mieszkańców uratował znajdującego się pod ochroną myszołowa, a także sówki czy grubodzioba.

W przedstawionym podsumowaniu pracy straży w roku 2012 dowiadujemy się jak wyglądała ich praca w liczbach. W ubiegłym roku strażnicy interweniowali ponad 34 500, operatorzy monitoringu wizyjnego zarejestrowali 19 361 zdarzeń, strażnicy brali udział w zabezpieczeniu 649 imprez i zgromadzeń, ujęli 82 sprawców wykroczeń, przestępstw, poszukiwanych listami gończymi, którzy zostali przekazani Policji, odnaleźli 81 utraconych pojazdów, zlikwidowali 126 nielegalnych  wysypisk śmieci, pouczyli 4 733 sprawców wykroczeń, skierowali 143 wnioski o ukaranie z tytułu popełnionych wykroczeń do Sądu Rejonowego w Gdyni, skontrolowali  347 miejsc handlu alkoholem oraz innymi towarami, w 1 859 przypadkach podjęli osoby nietrzeźwe, aby przewieźć je do Punktu Interwencji Nocnej lub szpitala oraz usunęli 166 pojazdów z dróg publicznych.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz