Niekończąca się opowieść, czyli błędy prezydenta Słupska w wyliczeniu PO

05 marca 2013r. | Drukuj

W biurze PO w Słupsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Zbigniewa Konwińskiego i słupskiej radnej Beaty Chrzanowskiej. Na konferencji poseł odczytał list otwarty skierowany do prezydenta miasta Słupska Macieja Kobylińskiego.

fot. GK

fot. GK

W liście możemy przeczytać:

Z troski o przyszłość naszego miasta pozwalam sobie publicznie zwrócić się do Pana Prezydenta o refleksję i zmianę sposobu postępowania wobec mieszkańców, ich organizacji i innych podmiotów działających w Słupsku.

Przykładów nowego kierunku Pana działalności jest kilka: zaskakujące stawianie pod ścianą Czarnych Słupsk, nieumiejętność znalezienia porozumienia z Gryfem Słupsk, propozycja odebrania lokalu Caritas na ul. Niedziałkowskiego, zerwanie umowy z Centrum Inicjatyw Obywatelskich na prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, czy wreszcie powołanie zespołu tworzącego strategię Słupska do 2020 roku wyłącznie z urzędników i osób pracujących w miejskich podmiotach.

Takie traktowanie ludzi i instytucji działających na rzecz miasta, jest wbrew obecnym tendencjom rozwoju samorządności. To cofanie się będące zaprzeczeniem idei partnerstwa i subsydiarności – kluczowymi ideami Unii Europejskiej, której jest Pan wielkim zwolennikiem. Wiele osób rezygnuje ze współpracy z miastem i wycofuje się z aktywności społecznej, po to by nie zostać w taki sposób przez Pana potraktowanym. – dodaje Konwiński.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze