Globtroterzy i słuchacze. 20 tys. osób spotka się w Gdyni

05 marca 2013r. | Drukuj

Jak co roku od 14 już lat do Gdyni zjeżdżają podróżnicy, żeglarze i alpiniści dzieląc się z innymi przeżyciami, pięknymi zdjęciami z dalekich wypraw. Jest to największa tego typu impreza w Europie. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w dniach 8-10 marca 2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

W ciągu trzech dni publiczność będzie mogła wysłuchać prawie 100 opowieści. Po raz 14. wręczone zostaną najważniejsze podróżnicze nagrody w Polsce KOLOSY. Poznamy również zwycięzcę Nagrody im. Andrzeja Zawady. – Jest to nagroda dla młodych podróżników na zorganizowanie wymarzonej wyprawy ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni. Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych projektów wybrano 12, które zostaną zaprezentowane podczas imprezy – informują urzędnicy UM w Gdyni. Impreza rozpocznie się w piątek, o swojej wyprawie opowie m.in. Katarzyna Dybżyńska. Dookoła świat(ł)a , jak sama mówi jej projekt to dożywocie, niekończąca się droga do miejsc, które mówią językiem światła. Festiwal Latarni w Seulu, Festiwal Świateł na wyspie Penang w Malezji czy chiński Nowy Rok w Brunei.

Miłość, szczęście, marzenia to tytuł wyprawy Przemysława Skokowskiego. Dziesięć krajów, autostop i trzy pytania: Czym jest dla ciebie miłość? Jakie masz marzenia? Jaka jest twoja definicja szczęścia? W trakcie dwumiesięcznej podróży Przemysław Skokowski zadał je dziesiątkom mieszkańców m.in. Ukrainy, Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu, Iranu oraz Turcji. Robił to, by potem opowiadać o swoich spotkaniach i doświadczeniach uczniom polskich szkół, pokazując im, jak bardzo różni a zarazem podobni ludzie żyją obok nas, na tej samej planecie.

Wieczorem zaś Adam Wiśniewski opowie o swoich 6 tysiącach kilometrów przejechanych na rowerze w trakcie eksploracji Oceanii. Kolejny prelegent, znany radiowiec Tomasz Michniewicz, spróbuje przekonać, że festiwal wegetariański na Phuket określany przez Europejczyków jako makabryczny i przerażający w rzeczywistości jest po prostu przez nich niezrozumiały

W sobotę goście usłyszą opowieści załogi jachtu „Anny F.”, która realizując wyprawę Ocean Freeride nie skupiła się na samej żegludze. W trakcie podróży znaleźli czas na jazdę na nartach, zimową wspinaczkę, a także paralotnię. Mateusz Andrusiak odbył natomiast podróż za jeden uśmiech i to poza granice Polski. Jego niskobudżetowa wyprawa była pełna ciekawych zwrotów akcji, gdy załapał się na jachtostop na Wyspy Kanaryjskie. Stamtąd ruszył wraz z towarzyszką podróży do Dakaru, by odwiedzić Marrakesz. Po południu o niezwykle udanej polsko-wenezuelskiej wyprawie Tramen Tepuj 2012 opowie Michał Kochańczyk.

Niedzielę uświetnią pokazy fotoplastykonu. Nie zabraknie m.in. Piotra Strzeżysza, Magdaleny Skopek czy Łukasza Nitwińskiego. Wszyscy w latach poprzednich zostali nagrodzeni KOLOSAMI.

Szczegółowy program


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze