Pożar w Glinczu

17 grudnia 2010r. | Drukuj

Całą noc trwało gaszenie pożaru zabudowań gospodarczych w Glinczu w gminie Żukowo. Akcja była wyjątkowo trudna  z powodu  mrozu i zasp śnieżnych na drogach.  Dzięki sprawnej akcji strażaków nie było ofiar.

Fot. OSP Żukowo

Pożar wybuchł w czwartek ok. godz. 22.  Paliła się duża, murowana stodoła w Glinczu w powiecie kartuskim. Na szczęście okazało się, że obiekt ostatnio nie był użytkowany.Akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. – Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia ogień obejmował już praktycznie całą powierzchnię dachu stodoły – mówi Edmund Kwidzyński, komendant kartuskiej straży pożarnej. – Mieliśmy utrudnione dojście do obiektu z uwagi na sporą ilość śniegu. Dodatkowo akcję gaśniczą utrudniała niska temperatura i konieczność dowożenia wody ze stawu. W akcji brało udział dwanaście zastępów, ponieważ obiekt był duży, a pierwsze informacje, które do nas otarły nie wskazywały na to, że jest nieużytkowany – wyjaśnia komendant.

Fot. OSP Żukowo

Dzięki sprawnej akcji strażaków pożar nie przeniósł się na inne budynki we wsi. W akcji wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej, m.in.  z  Kartuz, Żukowa, Leźna i Miszewa  oraz policja z Żukowa. Pożar spowodował zawalenie się konstrukcji dachu olbrzymiego budynku. Przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia lub podpalenie.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz