Ruch Palikota: Lech Wałęsa buduje mury

03 marca 2013r. | Drukuj

Kiedyś mury burzył  dziś na nowo je buduje – tak słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy obrażające homoseksualistów komentuje Janusz Palikot. Jeszcze ostrzejszy w wypowiedziach jest Robert Biedroń. Jego zdaniem Wałęsa mówiąc, że geje powinni „siedzieć w sejmie za murem” jawnie nawołuje do segregacji.

Fot. GK

Fot. GK

Czołowi działacze Ruchu Palikota przyjechali do Słupska na debatę o nowoczesnym państwie. Dyskusję na temat gospodarki, rynku pracy i tolerancji zdominowała jednak  mało tolerancyjna wypowiedź Lecha Wałęsy, dotycząca gejów i lesbijek. Zdaniem byłego prezydenta parlamentarzyści homoseksualiści powinni siedzieć w ostatnim rzędzie ław sejmowych lub nawet za murem. Jak łatwo przewidzieć wypowiedź wywołała prawdziwą burzę.

– Jeżeli były prezydent i laureat pokojowej Nagrody Nobla mówi takie rzeczy, to tym samym nawołuje do segregacji rasowej. Daje też przykład zwykłemu „Kowalskiemu” jak należy traktować homoseksualistów – mówi Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota.

Wypowiedź Lecha Wałęsy poruszyła nie tylko środowisko homoseksualistów.

– Do tej pory Lech Wałęsa zasłynął z tego, że burzył mury. Teraz zaczął je budować. Nie wiem jak mógł wypowiedzieć takie słowa? – mówi Janusz Palikot.

Podczas wizyty w Słupsku Robert Biedroń oficjalnie poprosił byłego prezydenta o spotkanie.

– Jeżeli Pan Prezydent porozmawia z takim gejem jak ja, to może zmieni zdaniem o homoseksualistach. Może przekona się, że nie powinienem siedzieć w ostatnim rzędzie lub za murem – dodaje Robert Biedroń.

Działacze Ruchu Palikota mają nadzieję, że po spotkaniu z parlamentarzystami homoseksualistami Lech Wałęsa zmieni swoje poglądy na temat  miejsca gejów i lesbijek w sejmie.

Tymczasem Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył w gdańskiej prokuraturze doniesienie ws. ostatniej wypowiedzi Lecha Wałęsy o homoseksualistach.  Zarzuca on byłemu prezydentowi „propagowanie nienawiści do mniejszości seksualnej”.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz