Sopotello jak Portobello Road w Notting Hill?

28 lutego 2013r. | Drukuj

Grupa zapaleńców chce uruchomić w Sopocie Sopotello, czyli pchli targ z artystycznymi ambicjami, wzorowany na słynnym londyńskim targowisku staroci przy Portobello Road. Wszystko to na starym sopockim targowisku – od końca kwietnia w każdy weekend.

Fot. golondon.com: Portobello Road w Notting Hill

Fot. golondon.com: Portobello Road w Notting Hill

Na pomysł artystycznego targowiska wpadli sopocianie  z fundacji Sopot Art. – Zależy nam, aby wspierać miejscowych artystów, ale jednocześnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności Sopotu – mówią organizatorzy Sopotello.

Antyki, starocie, designerskie gadżety, płyty, czy ubrania z second handu – to wszystko można kupić na słynnej Portobello Road w Notting Hill w Londynie. Właśnie londyński pchli targ jest wzorem dla pomysłodawców przemiany miejskiego targowiska w Sopocie. Na sopockich Wyścigach targowisko działa obecnie dwa razy w tygodniu w dni robocze. Sopot Art. chce, by Sopotello odbywało się w weekendy – już od 20 kwietnia co tydzień.
Podobne  pchle targi działają w całej Polsce, np. warszawskie Koło czy poznańskia Stara Rzeźnia. W Krakowie pchle targi w każdy weekend odbywają się  na Placu Nowym i Placu Żydowskim na Kazimierzu. W Gdańsku atrakcją jest Jarmark św. Dominika na przełomie lipca i sierpnia.

Fot. Sopot Art/Facebook

Fot. Sopot Art/Facebook


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Hańka pisze:

    Super pomysł!

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze