XV Jubileuszowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży w Łebie

28 lutego 2013r. | Drukuj

Dziś pierwszy dzień XV Jubileuszowego Maratonu Piłki Siatkowej Młodzieży Łeba 2013. W ciągu dwóch tygodni w Łebie zobaczyć będzie można około 900 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy. Maraton jest największą tego typu imprezą młodzieżową w Polsce i Europie.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Turniej piłki siatkowej w Łebie odbywa się już od 15 lat. Od początku organizowany jest w Szkole Podstawowej. Przez pierwsze lata był to wyłącznie turniej chłopięcy. Podczas pierwszego spotkania w Łebie zagrało osiem zespołów z Polski z czego sześć później dotarło do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików. Nie zabrakło na nim obecnych reprezentantów Polski takich jak Marcin Możdżonek czy Marcel Gromadowski.

Impreza szybko zyskała popularność. Po paru latach turniej osiągnął statut międzynarodowego, gdyż  Łeba gościła dziesięć zespołów chłopców i dziesięć zespołów dziewcząt, z kraju i z zagranicy.

Najpierw turniej funkcjonował w kategorii młodzików, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie dodano kategorię kadetów i kadetek. Turniej przekształcił się więc w Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży. Trofeami w maratonie były puchary Burmistrza Miasta Łeby.

Od paru lat podczas maratonu w kategorii młodzik i młodziczka spotykają się w Łebie 32 zespoły tj. 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców. Podobnie jest w kategorii kadet, kadetka.  W ciągu dwóch tygodni w Łebie zobaczyć można około 900 młodych adeptów siatkówki z kraju i zagranicy.

W tym roku swój udział zapowiedziały zespoły m.in. z Rosji, Włoch, Słowacji, kadry: woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, miast: Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Jastarni, Elbląga i inn.

Patronat nad imprezą objęli Burmistrzowie miast Łeby i Lęborka, Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Lęborski oraz Wójt Gminy Cewice.

Tradycją turniejów są mecze rozgrywane pomiędzy przyjezdnymi trenerami a reprezentacją Miasta Łeby. Towarzyszy im zawsze duże zainteresowanie i emocje.

XV Jubileuszowy Maraton odbywać się będzie w dniach:

I Turniej maratonu: 28.02.- 3.03.2013 – Kadetki i kadeci

Szkoła Podstawowa w Łebie ( 1, 2 , 3 grupa kadetów oraz  1,2 grupa kadetek)

Łebskie Towarzystwo Oświatowe w Łebie (3 , 4 grupa kadetek)

2.03.2013 od godz. 10.00 do godz 18.00 – Gimnazjum Nr 2 w Lęborku (kadeci grupy 4).

28.02.2013 od godz. 13.00 zespoły zagraniczne zagrają w Zespole Szkół w Cewicach z tamtejszym UKSem IRYDA w meczach towarzyskich inaugurujących XV Jubileuszowy Maraton Piłki Siatkowej Młodzieży.

Uroczyste rozpoczęcie maratonu odbędzie się 1.03.2013 o godz 13:00. Mecz przyjezdni trenerzy kontra reprezentacja Łeby odbędzie się dnia 2.03.2013 o godz 18:00, natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano na dzień 3.03.2013 na godz. 13:00.

II Turniej maratonu: 14.- 17.03.2013 – młodziczki i młodzicy

Mecze będą rozgrywane w  Szkole Podstawowej w Łebie,  ŁTO w Łebie oraz 16.03.2013 w Gimnazjum Nr 2 w Lęborku. Uroczyste otwarcie drugiej części maratonu zaplanowano na dzień 15.03.2013 na godz.13:00, natomiast zakończenie na dzień 17.03.2013 na godz. 13:00.

16.03.2013 o godz. 18:00 zaplanowano podobnie jak w pierwszej części mecz pomiędzy przyjezdnymi trenerami , a reprezentacją Łeby. Początek meczy każdego dnia o godz. 9:00 – wstęp wolny. Wszystkie mecze sędziować będą sędziowie Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze