Bezpłatna pomoc dla ofiar przestępstw. Tydzień Pomocy

25 lutego 2013r. | Drukuj

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 1 marca 2013 r. w Gdyni prokuratorzy, psychologowie oraz policjanci będą udzielać bezpłatnych porad ofiarom przestępstw.

Specjaliści pomogą w kwestiach prawnych, ale także udzielą porad psychologicznych czy z zakresu pracy socjalnej. Dyżury odbywają się w Prokuratorze Rejonowej w Gdyni przy ul. 10 Lutego 39. Prokuratorzy będą pomagać codziennie w godz. 8.00-15.00, funkcjonariusze policji w godz. 9.00-14.00, psychologowie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie będą udzielać porad w godz. 8.00-14.00.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Ofiarom przestępstw pomogą również prawnicy z Biura Porad Obywatelskich. Dyżury pełnić będą w budynku Sądu Rejonowego w Gdyni (Plac Konstytucji 5). Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zwraca uwagę na potrzeby i prawa poszkodowanych osób. Akcja związana jest z przypadającym 22 lutego Europejskim Dniem Ofiar Przestępstw, obchodzonym od 1988 r. w krajach Unii Europejskiej. W Polsce został on ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw w 2003 r.

 


Opublikowano w: Bez kategoriiGdyniaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz