Po aferze Amber Gold prokuratury otrzymały tysiące zawiadomień

25 lutego 2013r. | Drukuj

Po aferze Amber Gold pomorskie prokuratury otrzymały ponad 5 tysięcy zawiadomień o niedopełnieniu obowiązku złożenia sprawozdań finansowych z działalności spółek z o.o.

fot. archiwum

fot. archiwum

Ogromna ilość spółek nie wywiązała się z obowiązku złożenia sprawozdań finansowych ze swojej działalności. Do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku Wrzeszczu trafiło 5208 zawiadomień z Krajowego Rejestru Sądowego w Gdańsku. Zawiadomienia te zostały przekazane do prokurator rejonowych zgodnych z siedzibami spółek. Najwięcej trafiło do prokuratury gdyńskiej -1965, wejherowska prokuratura otrzymała 438 zawiadomienia, kartuska 293 a sopocka 268. Poza wymienionymi prokuraturami zawiadomienia trafiły również do prokuratur w Pucku, Pruszczu, Kościerzynie. Tczewie, Malborku, Kwidzynie i Starogardzie.

Zgodnie z ustawą o rachunkowości, kto nie sporządzi sprawozdania finansowego podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie.

Zawiadomienia, które trafiły do prokurator muszą być rozpatrzone w kodeksowych terminach. W niektórych przypadkach przedłuża się postępowanie. Są sytuacje, że spółka przestała już istnieć lub choć po terminie, ale zdążyła oddać sprawozdanie finansowe. Z tego względu nie wszystkie sprawy trafią do sądu.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze