Mieszkańcy Rumi przykładnie odśnieżają chodniki

25 lutego 2013r. | Drukuj

Pogoda nie oszczędza, osoby prywatnych posesji są zmuszeni odśnieżać chodniki przyległe do ich nieruchomości. Mandat za nieodśnieżenie może wynieść nawet i 500 zł. W Rumi mieszkańcy są zdyscyplinowani podkreśla komendant Straży Miejskiej.

fot. Ulice Rumi/GK

fot. Ulice Rumi/GK

Chodnik przy posesji powinien być wysprzątany. W przypadku innego stanu straż miejska ma prawo nałożyć na właściciela nieruchomości mandat. – Taryfikator reguluje rzeczywiście wykroczenie polegające na „nieuprzątnięciu błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości” na podstawie art.10 ust.2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Za powyższe wykroczenie można otrzymać pouczenie, mandat karny 100 zł lub może być skierowany wniosek do sądu (tam grzywna może osiągnąć 5000 zł) – informuje Roman Świrski, komendant Straży Miejskiej w Rumi. W zeszłym tygodniu opady śniegu nie ustawały.

Do odśnieżania było sporo. Straż Miejska podjęła wiele działań . – Głównie podpowiadaliśmy służbom drogowym w którym miejscu jest najgorsza sytuacja jeśli chodzi o stan jezdni i chodników, które odśnieżane są na koszt miasta. W drugiej kolejności zwracaliśmy uwagę tym mieszkańcom, którzy z odśnieżaniem przyległych chodników ociągali się – mówi Świrski. – 7 osób zostało pouczonych. Rumianie są stosunkowo zdyscyplinowani i inne środki np. mandaty nie były konieczne. Niestety w kilkunastu miejscach niemożliwe było wyegzekwowanie oczyszczenia chodników z uwagi na nieobecność mieszkańców – dodaje komendant.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz