Wpadka na gorącym uczynku. Okradali gospodarstwo rolne

23 lutego 2013r. | Drukuj

Zarzut kradzieży elementów maszyn rolniczych usłyszało czterech mężczyzn w wieku 15 – 38 lat, mieszkańców gminy Puck i Władysławowo. Dwóch pierwszych wpadło na gorącym uczynku, a następnego dnia dwóch pozostałych.

fot. KPP Puck

fot. KPP Puck

Jak ustalili śledczy cała czwórka w tym nieletni późnym wieczorem weszła na teren gospodarstwa rolnego w Gnieżdżewie dokonując kradzieży elementów wyposażenia maszyn rolniczych. Ich wartość pokrzywdzony wycenił na około 4 tys. złotych. Nieletni przesłuchany został w środę i będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym, natomiast pozostali wczoraj usłyszeli zarzut kradzieży, za którą grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

– Zgłoszenie o kradzieży mienia w Gnieżdżewie pucki dyżurny odebrał około godz. 21.00 w miniony wtorek. Wg relacji właściciela gospodarstwa rolnego na jego posesji było czterech mężczyzn, którzy zostali spłoszeni i uciekli porzucając skradzione przedmioty – mówi st. asp. Łukasz Dettlaff z puckiej policji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z patrolu. Mundurowi w pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 37 lat z gm. Puck. Obaj od razu trafili do policyjnego aresztu.

Pozostali dwaj: 25-letni mieszkaniec gm. Władysławowo oraz 15-letni mieszkaniec gm. Puck w ręce śledczych trafili następnego dnia. Nieletni po przesłuchaniu został zwolniony, reszta pozostała w policyjnym areszcie.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży elementów maszyn rolniczych m.in. wału do agregatu siewnego łącznej wartości około 4 tys. złotych. Pełnoletnim grozi 5-letnia odsiadka, natomiast nieletnim zajmie się sąd rodziny.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!
7 PBOT na Targach Pracy w Gdyni

Najnowsze komentarze