Dzięki pasjonatom powstało Muzeum Historii Kolei w Słupsku

22 lutego 2013r. | Drukuj

Dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu ludzi o dobrym sercu doszło do utworzenia w Słupsku Izby Historii Kolei na Pomorzu Środkowym. Dwóch byłych kolejarzy działających w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji spełniło swoje marzenie.

SAM_1221

fot. GK

Stare mapy, medale, odznaczenia, statuetki, książki, regulaminy, zdjęcia, stare mapy i dokumenty to tylko niektóre rekwizyty, które znajdują się na stanie nowego muzeum. Inicjatorami utworzenia muzeum są byli kolejarze: Edward Kosierski, Ryszard Nikitiuk, Henryk Kijewski, Stanisław Mazurek oraz Ireneusz Kilichowski których połączyła miłość i pasja do kolejnictwa. Gdy odeszli na zasłużoną emeryturę tylko jedno chodziło im po głowie, ocalić od zapomnienia historię słupskiego kolejnictwa.

– Zebranie sporej ilości eksponatów zajęło nam dużo czasu – mówi prezes stowarzyszenia Edward Kasierski. – Izbę pamięci utrzymujemy ze składek i z własnej kieszeni. W imieniu całego stowarzyszenia zapraszam wszystkie osoby zainteresowane kolejnictwem, oraz osoby które chciałyby wspomóc muzeum eksponatami – dodaje.

Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym przy ul. Wojska Polskiego 28 otwarta jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9-11. Dla osób chcących umówić się na inny termin podajemy nr kontaktowy: 663 815 796. Wstęp wolny.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Henryk pisze:

    Koledzy małe sprostowanie. Muzeum to wyolbrzymiona nazwa przez kolegów redaktorów. jest to po prostu Izba Historii Kolei na Pomorzu Środkowym.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!
7 PBOT na Targach Pracy w Gdyni

Najnowsze komentarze